Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:00 - 18:00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Co s sebou na piknik?
Co s sebou na piknik?

Ta doba, kdy jsme si museli vystačit s nožem (rybičkou), klackem, špekáčkem a plechovkou lunchmeatu je naštěstí již za námi.

Dnes si díky picnictime.cz můžete svůj pobyt v přírodě zpříjemnit a dovést až k dokonalosti.

Co tedy na pikniku nesmí chybět, čím ho zpestřit a udělat z něj nezapomenutelný zážitek?

Základem každého pikniku je kromě pěkného místa něco na čem budete sedět (pikniková deka), něco čím budete jíst (piknikové nádobí), a hlavně to co budete jíst.

 

Pikniková deka je ideální, když v blízkosti nemáte stůl ani židle. Měla by být přiměřeně velká, pokud je vás více, můžete z více dek vytvořit velké místo, kam se vejdete všichni. Správná pikniková deka má spodní stranu z omyvatelné hliníkové nebo PVC folie. Lépe se pak udržuje, navíc izoluje od vlhka a neprojdou skrz ní stébla trávy. Barva a vzor deky je pak už na vás.

Piknikové nádobí bývá součástí piknikových košů, tašek a batohů. Základem jsou talířky, příbory a skleničky či hrnečky ze skla, plechu, nebo z plastu. Někdy bývají součástí výbavy solnička s pepřenkou, ubrousky, prkénko, nůž na sýr, otvírák na víno a jiné praktické piknikové pomůcky. Pokud zrovna váš koš nebo batoh není takto vybaven, nezapomeňte si další vybavení s sebou přibalit, na místě to určitě oceníte.

Jídel a pití vhodných na piknik je mnoho, výběr záleží na vašich chutích a možnostech. Důležité je však mít jídlo na místo jak donést a hlavně jak ho uchovat. K tomu slouží termotašky či termokapsy, které jsou součástí některých piknikových košů, tašek i batohů. Pokud ale máte představu o velkém a bohatém pikniku, doporučujeme ke koši či batohu ještě samostatné termotašky, do kterých si potraviny můžete pohodlně naskládat. Dále doporučujeme si vše dopředu připravit, abyste se na místě vyhnuli dlouhým přípravám. Piknik má být hlavně o jídle a ne o přípravě. Zeleninu, ovoce, sýry i uzeniny si můžete předem pokrájet do mističek, připravit si různé pomazánky, domácí paštiky do skleniček s víčkem atd. Vyplatí se věnovat přípravě dostatek času. O to bude váš piknik v přírodě příjemnější a pohodlnější.

Pokud jste milovníkem vína, nezapomeňte na otvírák (nejlépe dvoufázový), nebo si s sebou vezměte lahev vína s kovovým šroubovacím uzávěrem. Nebudete muset zápasit se špuntem, a navíc můžete víno kdykoliv bezpečně uzavřít. Pokud jste na výletě a děláte více zastávek, doporučujeme vám piknikový batoh s termoobalem na lahev vína a vakuovou zátku, která váš drahocenný mok udrží v perfektní kvalitě i po několik hodin. Další nepostradatelnou věcí na piknik jsou ubrousky, a to nejen pokud jdete na piknik s dětmi Wink.

 

Toto jsou základní tipy pro váš perfektní piknikový zážitek, dalším tématům se budeme věnovat v následujících příspěvcích.

 

Přejeme vám krásné piknikování sPICNICTIME.CZ!

Obchodní informace

Pro firmy

Prodejna

 

Další projekty: 

www.tweed.cz

 

Kde nás najdete

Kontaktní informace:
(Po-Pá 8:00 - 18:00)
© Copyright 2015 – 2019 K76 s.r.o.