Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá 8:00 - 18:00)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA

Ta doba kdy jsme si museli vystačit s nožem (rybičkou), klackem, špekáčkem a plechovkou lunchmeatu je naštěstí již za námi.

Dnes si díky www.picnictime.cz můžete svůj pobyt v přírodě zpříjemnit a dovést až k dokonalosti. Co tedy na pikniku nesmí chybět a čím ho zpestřit a udělat z něj nezapomenutelný zážitek?

Základem každého pikniku je krom pěkného místa něco na čem budete sedět (pikniková deka), něco čím budete jíst (piknikové nádobí), a hlavně to co budete jíst.

Pikniková deka je ideální, když v blízkosti nemáte stůl ani židle. Měla by být přiměřeně velká, pokud je vás více, můžete z více dek vytvořit velké místo, kam se všichni vejdete. Správná pikniková deka má  jednu stranu z omyvatelné folie. Lépe se pak udržuje, navíc izoluje od vlhka a nepropouští stébla trávy. Barva a vzor, je pak už na vás.

Piknikové nádobí bývá součástí piknikových košů, tašek a batohů. Základem jsou talířky, příbory a skleničky z klasických materiálů, nebo z plastu. Někdy součástí výbavy bává solnička s pepřenkou, ubrousky, prkýnko a nůž na sýr, otvírák na víno atd. Pokud zrovna váš koš, nebo batoh není takto standardně vybaven, nezapomeňte si další vybavení s sebou přibalit, na místě to pak oceníte.

Jídla a pití vhodných na piknik je mnoho a výběr záleží na vašich chutích a možnostech. Důležité je však mít jídlo na místo jak donést a hlavně uchovat. K tomu slouží termotašky. Některé piknikové koše, tašky i batohy jsou vybaveny termokapsou. Pokud ale máte představu o velkém a bohatém pikniku, doporučujeme několik samostatných termotašek do kterých si potraviny můžete pohodlně naskládat. Dále doporučujeme si vše dopředu připravit, abyste se na místě vyhnuli dlouhým přípravám. Piknik má být hlavně o jídle a ne o přípravě. Zeleninu, ovoce, sýry i uzeninu si můžete předem pokrájet do mističek, připravit si různé pomazánky, domácí paštiky do skleniček s víčkem atd. Prostě věnujte přípravě dostatek času. O to váš pobyt v přírodě bude příjemnější. Pokud jste milovníkem vína, nezapomeňte na otvírák, nebo si sebou vezměte lahev vína s kovovým uzávěrem. Nebudete muset zápasit se špuntem, a navíc můžete víno kdykoliv bezpečně uzavřít. Pokud jste na výletě a děláte více zastávek, doporučujeme vám piknikový batoh s termoobalem na lahev vína a vakuovou zátku, která váš drahocenný mok udrží v perfektní kvalitě i po několik hodin. Další nepostradatelnou věcí na piknik jsou ubrousky, hlavně pokud máte s sebou děti, ale to maminkám asi připomínat nemusíme J.

Toto jsou nejzákladnější potřeby, které potřebujete na piknik, dalším tématům se budeme věnovat v dalších příspěvcích.

Přejeme vám krásné piknikování.

 

Obchodní informace

Pro firmy

Prodejna

 

Další projekty: 

www.tweed.cz

 

Kde nás najdete

Kontaktní informace:
(Po-Pá 8:00 - 18:00)
© Copyright 2015 – 2019 K76 s.r.o.